Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / May

Monthly Archives: May 2015

Лебот од нашите баби, храна и лек – а еве што има во лебот од продавница

Лебот од нашите баби, храна и лек – а еве што има во лебот од продавница

Лебот направен по рецептот на нашите баби, производ кој го чува нашето здравје. Овај леб се правиод пченица и `рж се замесува без квасец туку со кисело тесто со додавање на јогурт во самата смеса. Со ваков леб диетите кои ...

Read More »

ЗАМОР, АПЕТИТ, ЧЕСТО МОКРЕЊЕ… ВНИМАВАЈТЕ: 7 знаци кои укажуваат на дијабетес!

ЗАМОР, АПЕТИТ, ЧЕСТО МОКРЕЊЕ… ВНИМАВАЈТЕ: 7 знаци кои укажуваат на дијабетес!

Ако не се лекува дијабетесот може да има сериозни последици, затоа ако забележите некој од овие симптоми треба да се обратите на лекар. Подобро е да се проверите! 1. Претерана жед Еден од наочигледните и добро познати знаци дека боледувате ...

Read More »

Домашен напиток што го намалува холестеролот

Домашен напиток што го намалува холестеролот

4 главици лук 4 лимони 3-4 см. корен од ѓумбир или 2 лажици ѓумбир во прав 2 литри вода Лимонот измијте го добро и исечете го на ситни парчиња. Главиците лук исчистете гу и иситнете ги во блендер заедно со ...

Read More »

Како да го отстраните забниот камен без да одите на стоматолог

Како да го отстраните забниот камен без да одите на стоматолог

Потребни состојки: 4 лажици цвет од липа 1 литар вода 3 лажици семки од сончоглед Подготовка: Ставете ги состојките во сад, истурете ја водата врз нив и ставете го садот на тивок оган. Гответе ја смесата половина час. По секој ...

Read More »

Притаени симптоми за ракот на дојка

Притаени симптоми за ракот на дојка

Ракот на дојка е еден од најчестите облици на рак, а се јавува и кај некои мажи. Со години ризикот од појавата на оваа болест се зголемува, но раната детекција може да ви го спаси животот. На што треба да ...

Read More »

Тивок убиец: Сигурни ли сте дека ја немате оваа болест – ја има секој 100 човек на земјата

Тивок убиец: Сигурни ли сте дека ја немате оваа болест – ја има секој 100 човек на земјата

Кламидијата е наречена  тивок убиец. По бројните истражувања е проценето дека секој стотти човек на земјава во телото ја има оваа бактерија а на другите ја пренесува по сексуален пат. Се проценува дека од кламидија боледуваат 1,8 милиони луѓе во ...

Read More »

Природен лек за кондиломи и брадавици од ХПВ

Природен лек за кондиломи и брадавици од ХПВ

Некои видови од човечкиот Папилома вирус познат како ХПВ создава брадавици и кондиломи. Овој домашен лек со јајца помага во нивно лечење. Подготовка: Скршете јајце – со памукче натопете од јајцето и намачкајте ги  брадавиците. Повторувајте ја процедурата 3 или ...

Read More »

Рак на дебелото црево – како се лечи!

Рак на дебелото црево – како се лечи!

Ракот на дебелото црево, односно колонот, е една од најчестите појави. Речиси секој петнаесети човек развива ваков вид на канцер. Како и да е, доколку се дијагностицира во раната фаза, тогаш ова заболување може да се излечи во целост. Овој ...

Read More »

Еве што да направите доколку ве касне змија?

Еве што да направите доколку ве касне змија?

За почеток, најдобро е змијата да не ја ни допирате, експертите велат дека змијата отровница е тешко да ја препознаете, па ако приметите змија тргнете се подалеку. Сега е време на високи температури, па змиите се почесто ќе ги гледаме. ...

Read More »

4 магични семки – мора да ги јадете за да сте здрави

4 магични семки – мора да ги јадете за да сте здрави

Познавачите на здравата исхрана советуваат миксот од семки од лен, сончоглед, тиква и сусам да стане дел од вашата храна и почесто да ги конзумирате.Зошто се важни овие семки? Семки од лен – Богати се со протеини, влакна, алфа линоленска ...

Read More »
Scroll To Top