Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / April

Monthly Archives: April 2015

Еве како да се отарасите од брадавици од кожата со помош на само 1 состојка

Еве како да се отарасите од брадавици од кожата со помош на само 1 состојка

Иако се безопасни, повеќето од нас сакаат да ги отстранат бидејќи се појавуваат на непријатни места, особено на вратот. Сè што ви е потребно за да ги отстраните без крварење и без лузни е само една состојка, – јаболков оцет ...

Read More »

Запрете го крварењето за 10 секунди со помош на црвен пипер во прав

Запрете го крварењето за 10 секунди со помош на црвен пипер во прав

Сигурно некогаш ви се случило да се пресечете или да се изгребете на ензгодно место и едноставно не можете да го запрете крварењето. Го држите марамчето цврстоприпиено на раната, користите фластери, но ништо не ви помага. Еве што треба да ...

Read More »

Благодарение на ова можно е да се спасите од несвестица при инфаркт

Благодарение на ова можно е да се спасите од несвестица при инфаркт

Поголем број луѓе, кога доживуваат срцев удар остануваат беспомошни. Личноста чие што срце чука неправилно и започнува да се чувствува лошо има само околу 10 секунди пред да ја загуби свеста. Меѓутоа, овие луѓе можат да си помогнат на себе, ...

Read More »

Сведоштво: Итно отстранете ги црните пломби – еве зошто!

Сведоштво: Итно отстранете ги црните пломби – еве зошто!

Експертите веќе со години предупредуваат за опасноста на амалгамските, односно црните пломби. За среќа, во последно време почесто се користат белите пломби, но доколку на вашите заби се уште имате амалгамски, одете на стоматолог да ви ги сменат. Џамила Џами (29) , ...

Read More »

Легализација на марихуаната во Македонија за медицински цели

Легализација на марихуаната во Македонија за медицински цели

Се погласни се кампањите за легализација на марихуаната за медицински цели и во Македонија. Невладини организации и здруженија на граѓани со иницијативи на социјалните мрежи, делење флаери и одржување семинари бараат лековитите својства на канабисот да бидат користени за лекување ...

Read More »

Витаминот Ц може да предизвика камен во бубрег

Витаминот Ц може да предизвика камен во бубрег

Витаминот Ц се препорачува и се рекламира како полезен и здрав за употреба, но една нова шведска студија покажува дека преголеми количества можат да го зголемат ризикот од појава на камен во бубрег. Истражувачи при Каролинскиот институт во Стокхолм во спроведено ...

Read More »

Уништете ги бактериите во желудникот на природен начин !

Уништете ги бактериите во желудникот на природен начин !

Бактериите во желудникот  се многу честа појава кај луѓето. Нивното лекување е долго и тешко и  поради тоа медицината користи разни силни антибиотици. Во оваа прилика ви претставуваме еден лек за кој многу луѓе јавно кажуваат дека навистина им помогнал. ...

Read More »

Внимавајте: Светлината е штетна во спалните соби

Внимавајте: Светлината е штетна во спалните соби

Научниците предупредуваат за опасностите по здравјето од премногу светлина додека се обидуваме да заспиеме. Но како тоа нашите спални соби станаа толку светли? Постојано слушаме предупредувања за тоа дека луѓено несоодветно спијат. Премногу светло од електронските апарати пред заспивање. Недоволно ...

Read More »

Продолжете го животот за 10 години, рецептот е едноставен

Продолжете го животот за 10 години, рецептот е едноставен

Заборавете на егзотичните пилули, тајните напитоци, скапите и ретки билки, хемиските производи и сè останато што ви паѓа на ум. Еликсирот на младоста е речиси и бесплатен! Со милениуми човештвото трагаше по тајните на долгиот и здрав живот, и тие ...

Read More »

ФОТО: Пристигна спас за сите кои се плашат од вадење крв

ФОТО: Пристигна спас за сите кои се плашат од вадење крв

Американските научници смислија начин како да вадат крв без да користат игли или пак на било кој друг начин да предизвикуваат болка. Ова апаратче кое е големо колку пинг-понг топче се става на кожата и за две минути со посебен ...

Read More »
Scroll To Top