Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / February

Monthly Archives: February 2015

Научниците пронашле лек против ќелавост

Научниците пронашле лек против ќелавост

Истражувачи од еден американски универзитет изјавиле дека направиле промена која може да означи крај на проблемите со ќелавоста кај мажите. На секој маж познато му е чувството кога нервозно се проверува на огледало дали ја изгубил косата. За среќа, тоа ...

Read More »

„Здрав како дрен“ – Еве што се лечи оваа билка

„Здрав како дрен“ – Еве што се лечи оваа билка

Дренот  (lat. Cornus mas) е листопадна грмушка или ниско дрво, до 8 метри висина, со заоблена густа крошна. Расте насекаде, а најмногу на суво, на сончевите страни  од листопадни шуми со други грмушки. Кај народот познатата фраза „здрав како дрен“ ...

Read More »

Премногу риба е штетна за здравјето, а може да доведе дури и до смрт

Премногу риба е штетна за здравјето, а може да доведе дури и до смрт

Научниците докажале дека прекумерна конзумација на морска риба, односно на омега-3 масните киселини, може да биде опасна, особено во вид на рибино масло кое се зема во капсули. Иако порано повеќе пати беше докажувано дека луѓето кои често јадат морска ...

Read More »

Трикови за повлекување на дијабетисот кои вашиот доктор нема да ви ги каже

Трикови за повлекување на дијабетисот кои вашиот доктор нема да ви ги каже

Дали сте знаеле дека шеќерната болест или дијабетисот може да биде целосно излечен без дневните дози на лекови и инсулин? И многу лесно, исто така! А ова е достигнато пред речиси една деценија. Исхрана го предизвикува и, исто така, го ...

Read More »

Лек за жолтица – за 7 дена болеста исчезнува

Лек за жолтица – за 7 дена болеста исчезнува

За лечење на жолтица многу ефикасен чај е чајот од растението змиско млеко (Chelidonium majus). чајот од ова растние е ефикасен против повеке видови вирусни заболувања. Начин на подготовка: Неколку листови од ова растение – може и цело гранче, се ...

Read More »

Чичок – чудесен лек

Чичок – чудесен лек

Чичокот (Arctium lappa) е двогодишна билка која има долг и сивокафеавкаст, вретенест корен. Во првата година се појавуваат големи приземни листови со дршки и неправилен срцевиден облик. Во втората година пораснува исправена и разгранета билка со висина од 1 до ...

Read More »

Во село бесплатно лекуваат рак!

Во село бесплатно лекуваат рак!

Докторите во Југра, мало гратче во западен Сибир последните три години успешно извршија 34 трансплантации на матични клетки. Тие со матичните клетки лекуваат рак на крвта, а експертите објаснуваат дека со овие клетки може да се изградат сите други клетки. ...

Read More »

Направете сами маст за детска кашлица. Ефикасна е!

Направете сами маст за детска кашлица. Ефикасна е!

Ако вашето дете го мачи болно грло и кашлица во текот на целата зима, обавезно пробајте да ја направите оваа маст која прави чуда. Многу лесно се подготвува, содржи само две состојки, но е многу ефикасна. Многу битно е тоа ...

Read More »

Како да се ослободите од потемнетите колена и лакти

Како да се ослободите од потемнетите колена и лакти

Потемнатата кожа на лактите и колената настанува од здебелената и мртва кожа како резултат од изложеноста на сонце, триење, притисок. Тие мртви клетки на кожата ги прават лактите и колената потемни од остатокот од телото. Кога работиме на маса, обично ...

Read More »

ЧУДОТВОРЕН ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

ЧУДОТВОРЕН ПИЈАЛОК – СО 82 ГОДИНИ НЕМА НИТУ ЕДНО БЕЛО ВЛАКНО

Сок од млада зелена пченица прва го промовираше д-р Ен Вигмор, Д-р Ана Вигмор има направено бројни студии за лековити својства на сок од зелена пченица. На  возраст од 82 години д-р Ен немала нитуе едно бело влакно на главата. Тоа беше толку неверојатно што нејзините ученици ...

Read More »
Scroll To Top