Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / January

Monthly Archives: January 2015

Направете лек по рецептот на јапонските самураји

Направете лек по рецептот на јапонските самураји

Имате проблеми со коските или често сте изморени? Решението за вас може да биде стар лек по рецептот на јапонските самураи. Подгответе си лековит тоник и пружете си ја себе си потребната енергија, а ќе направите чудо и за здравјето ...

Read More »

Влијанието на тироидата врз плодноста кај жените

Влијанието на тироидата врз плодноста кај жените

Нарушувањето на работата на штитната жлезда може да доведе до намалуање на шансите за зачнување и здрава бременост, објавија британски истражувачи. Податоците собрани во Саутмед болницата во Бристол, укажуваат на потребата од тестирање на тироидата кај жените кои имаат потешкотии ...

Read More »

Поради нечист воздух дома, може да се умре предвреме

Поради нечист воздух дома, може да се умре предвреме

Нечистиот воздух дома го разболува секој трет човек, велат експертите. Секој трет човек во светот е веројатно да добие здравствени проблеми, па и да умре предвреме поради загадувањето на воздухот во станбените простории, покажува истражувањето објавено во средата во британското ...

Read More »

ВИДЕО: Звучи неверојатно, но ова е првиот човек кој живее без срце и без пулс

ВИДЕО: Звучи неверојатно, но ова е првиот човек кој живее без срце и без пулс

Докторот се сеќава за времето кога бил студент по медицина и кога со помош на стимулации со раката врз срцето го одржувал во живот неговиот млад пациент… -Ако раката може да го одржува човек во живот, тогаш зошто не би ...

Read More »

Пред очите на научниците – Осумгодишно девојче пронашло лек за рак?

Пред очите на научниците – Осумгодишно девојче пронашло лек за рак?

Камила Лисанти, осумгодишно девојче од Манчестер, можеби измислила лек против ракот, додека за вечера си разговарала со своите родители. Таткото Мајкл, кој го проучува ракот, спонтано ја прашал како таа би ја лечела оваа подла болест. Откако малку размислила, му ...

Read More »

Јапонски начин: Како веднаш да ги смирите нервите

Јапонски начин: Како веднаш да ги смирите нервите

Ова е јапонска техника за балансирање на емоциите и смирување на телото на еден брз и достапен начин. Погледнете ја подобро сликата погоре: Се што треба да направите е да го држите прстот на едната рака во текот на една ...

Read More »

Ослободете се од болката во вратот за 60 секунди

Ослободете се од болката во вратот за 60 секунди

Сигурно секој од вас барем еднаш доживеал уште рано наутро или среде работен ден да ве фати грч во вратот и болката да не попушта. Иако секој облик на грчење на мускулите е непријатен, посебно е фрустрирачки кога станува збор ...

Read More »

Супа која ќе ве заштити од грип и настинки

Супа која ќе ве заштити од грип и настинки

Супата е составена од лук, ѓумбир, црн бибер, кромид и ќе ви помогне да го зајакните вашиот имунитет. Потребни состојки: 3 л. вода 2-3 чешниња лук 1-2 лажици свеж рендан ѓумбир 1 шолја сечкани листови од целер 1/4 кромид 1 ...

Read More »

Ви се оди во WC а стискате – еве што може да ви се случи

Ви се оди во WC а стискате – еве што може да ви се случи

Колку пати сте го одложувале мокрењето до последен момент, без разлика дали сте биле сред разговор, сред работа или едноставно сте избегнувале одење во јавен тоалет. Но, колку е всушност опасно и што сè може да се случи ако премногу ...

Read More »
Scroll To Top