Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2014 / November

Monthly Archives: November 2014

Таблета со која ќе можете да живеете и до 120 години (видео)

Таблета со која ќе можете да живеете и до 120 години (видео)

Продолжувањето на животот на луѓето станува реалност. Научниците во Русија тестираат пилула која може да го стопира стареењето, а на луѓето да им овозможи да живеат и до 120 години. Научниците од Московскиот универзитет велат дека пилулата ќе влијае на ...

Read More »

Природен лек за настинки и вируси – овој лек е имунитетска бомба

Природен лек за настинки и вируси – овој лек е имунитетска бомба

Овој период од годината освен главоболки, поспаност, носи  и бројни вирози пропратени со воспаление на синусите, кашлање и севкупен пад на имунитетот. Доколку сакате на природен и здрав начин да го зајакнете телото и да ги победите настинките и вирусите ...

Read More »

Лек да не ви паѓа косата и забрзано да расте

Лек да не ви паѓа косата и забрзано да расте

Позната новинарка од списанието Allure се изненадила кога од фризерката добила необичен совет против косопад: Нанеси само малку цимет на темето и убаво измасирај го скалпот само неколку минути. Оваа информација подоцна ја проверила и кај својот дерматолог кој и ...

Read More »

Лек за искашлување од мед и кромид

Лек за искашлување од мед и кромид

1 главица кромид, со средна големина. Исечете и го само делот кај коренот. Кромидот засечете го со остар нож надолж и попреку, но не сосема до дното. Така подготвената главица ставете ја во подлабока здела и полијте ја со две ...

Read More »

Рецепта – чудо за лекување од рак, штити од инфаркт

Рецепта – чудо за лекување од рак, штити од инфаркт

Рецепта за лекување на целиот организам! Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, претпазува од инфаркт, и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 ...

Read More »

Мусли: Здрав појадок или измама?

Мусли: Здрав појадок или измама?

Едно време, муслите беа омилена храна на многу спортисти, но потоа почнаа да кружат приказни дека овој тип на појадок не е баш најздрав. Колку пати сте се прашале дали муслите дебелеат или не? Зошто по 100 грама од оваа ...

Read More »

Ако сакате да го исчистите црниот дроб пробајте со домашни лекови

Ако сакате да го исчистите црниот дроб пробајте со домашни лекови

 Пред да почнете со прочистување важно е да проверете случајно да не имате камен. 1. Измијте 10 кг ротква немојте да ја лупите. Од неа направете сок,би требало да добиете околу 3 литри сок. Влакната кои ви останаа по правењето ...

Read More »

Полен и Мед микс – Рецепт за експресно зајакнување на имунитетот

Полен и Мед микс – Рецепт за експресно зајакнување на имунитетот

Поленот содржи повеќе од 250 супстанци кои на вашето тело му се потребни за нормално да функционира. Дејството на поленот е вистински благодат за целиот организам. Тој успешно лечи многу болести, го зајакнува имунитетот, ја чисти крвта, го регенерира црниот ...

Read More »

Гавез – магична билка, моќно решение за многу здравствени проблеми

Гавез – магична билка, моќно решение за многу здравствени проблеми

Гавезот е растение кое успева на скоро сите ниви и ливади. Гавезот со векови наназад бил едно од најмоќните решенија против болки во зглобовите, зараснување на раните и чир на желудникот, како и многу други здравствени состојби. Гавезот и ден ...

Read More »

Еве како сами да направите лек за опоравување од мозочен удар

Еве како сами да направите лек за опоравување од мозочен удар

Претседателот на Националната академија за медицина на Узбекистан, д-р М.Хамрајев кој и самиот претрпел мозочен удар препорачува во домашни услови да се подготви едноставен лек за закрепнување. Овој лек според него ги подобрува моторни функции по мозочниот удар. Рецепт за ...

Read More »
Scroll To Top