Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2014 / August

Monthly Archives: August 2014

Кога ќе се вкорени кандидата,ракот е скоро неизбежен, затоа овој совет е драгоцен

Кога ќе се вкорени кандидата,ракот е скоро неизбежен, затоа овој совет е драгоцен

Кандида: тест,симптоми и начин на лечење… Нивото на кандида може да го одредите по медицински пат преку имунокомплекс тест и ИГ тест. Исто така,постои и домашен тест од непознато потекло,кои го практикувале со години.Тестот е бесплатен и дава добри резултати. ...

Read More »

Лавандата и нејзините лековити својства – ем смирува, ем лечи – еве што

Лавандата и нејзините лековити својства – ем смирува, ем лечи – еве што

Лаванда е грмушка која потекнува од Медитеранот. Таа е зимзелена и има сребрени лисја. Исцелителната сила доаѓа од боите и може да биде зачувана на неколку начини. Најпопуларниот е преку прибирањето на етерично масло. Се произведува исто и вода од ...

Read More »

Ретка болест во Словенија: прв потврден случај на бабезиоза кај човек

Ретка болест во Словенија: прв потврден случај на бабезиоза кај човек

Во Словенија бил забележан првиот случај на заболување на човек од бабезиоза, ретка болест слична на маларијата, која во некои случаи, ако не се лекува, може да биде смртоносна, пренесува Индекс. Станува збор за инфекција со паразити од родот бабезија ...

Read More »

Првото бебе од сурогат мајка во Македонија ќе се роди 2015

Првото бебе од сурогат мајка во Македонија ќе се роди 2015

Сурогат мајка може да се биде само еднаш. Жената треба да е државјанин на Македонија на возраст од 25 до 50 години, да е мајка на најмалку едно дете, да е психофизички здрава, да не е кривично гонета, да не ...

Read More »

Малите слатки магнетите на фрижидерот може да ве убијат

Малите слатки магнетите на фрижидерот може да ве убијат

Магнетите на фрижидерот можат да ви станат најголемиот непријател, особено ако имате слабо срце! Швајцарски научници предупредуваат дека најмногу на мета се луѓето со вградени пејсмејкери и дека за нив последиците можат да бидат фатални. Истражувањето што го спроведоа, покажува ...

Read More »

6 растенија од кои растат градите

6 растенија од кои растат градите

Ако имате мали гради и сакате да ги зголемите без притоа да правите операција, ви ги претставуваме 6 растенија кои ако ги употребувате ќе имате бујни гради. 1. Pueraria mirifica Оваа тајландска билка веќе долго време се користи за правење ...

Read More »

15 сигурни начини за труење со храна – еве што да избегнувате

15 сигурни начини за труење со храна – еве што да избегнувате

Ако не сакате да се отруете и себе и тие околу вас, еве на што треба да внимавате особено ако температурите се високи. Мажите најчесто печурките ги сецкаат во тавчето пред да ги испрат или смрзнато пиле пред да се ...

Read More »

Криза на средни години – ако ви се случува ова патите од овој синдром

Криза на средни години – ако ви се случува ова патите од овој синдром

Што значи воопшто фамозната криза на средните години? Оваа животна фаза најчесто е предмет на шеги и на потсмевачки забелешки за тоа дека мажите во овој кризен период купуваат црвен спортски автомобил и “бркаат” драстично помлади жени. Таквиот пристап кон ...

Read More »

Ако сте раздразливи и нервозни – ова ќе ви помогне

Ако сте раздразливи и нервозни – ова ќе ви помогне

Загрејте 1 литар маслиново масло во сад на 40 Целзиусови степени. Во топлото масло додадете 50 грама сушена мајчина душичка сомелена во прав. Садот со масло ставете го во друг поголем сад со врела вода и загревајте го мевлемот на ...

Read More »

Природен лек против ракот

Природен лек против ракот

За подготвување на лекот ќе ви бидат потребни два големи корења или околу 500 грама ѓумбир и 500 грама органски мед. Коренот се лупи и ренда на најситно ренде и се меша во соодветен сад заедно со медот. Се меша ...

Read More »
Scroll To Top