Free songs
Home / 2014 / July (page 2)

Monthly Archives: July 2014

Мистериозен лек за многу болести – тајните на чудесниот МУМИО

Мистериозен лек за многу болести – тајните на чудесниот МУМИО

Мумио го нарекуваат старо тајно оружје против болестите, го нарекуваат уште и планинска крв, планинска солза и со уште неколку слични имиња. Потекнува од Сибир, а може да се пронајде во карите и пештерите каде што пчелите некогаш имале свои ...

Read More »

Ви паѓа косата, тешко гледате ноќе? – еве од што може да боледувате

Ви паѓа косата, тешко гледате ноќе? – еве од што може да боледувате

Овој витамин е еден од најактивните антиоксиданси, а помага и во заштитата на кожата од штетните сончеви зраци. Особено е важен и во лекувањето на акни и мали брчки. Докажано е дека витаминот А дејствува профилактично кај некои видови рак, ...

Read More »

Оваа билка е 10.000 пати посилна од хемотерапијата – Гравиолата лек за ракот

Оваа билка е 10.000 пати посилна од хемотерапијата – Гравиолата лек за ракот

Замислете дека некој ви раскажал дека од лекарите добил рецепт против рак на дебелото црево, и дека на него е напишан – екстракт на graviola. Се разбира дека не би му верувале, бидејќи тоа од конвенционалната медицина не може да ...

Read More »

Руски едноставен лек против парадентоза

Руски едноставен лек против парадентоза

Малку сушен ѓумбир во прав ставете во устата и со јазикот размачкајте го по непцата. Ова правете го секој ден, по секое јадење, особено ако не сте имале можност веднаш да ги измиете забите. Задолжително користете ѓумбир откако ќе ги ...

Read More »

Ракот на дојката може да се предвиди 10 години порано со анализа на крв

Ракот на дојката може да се предвиди 10 години порано со анализа на крв

Научниците сметаат дека десет години се доволен период за спроведување превенција и заштитни терапии. Суштината на крвниот тест развиен во Универзитетскиот колеџ во Лондон е да се оценат нивото и брзината на инвалидност на гените од надворешни фактори, како пушењето, ...

Read More »

Овој Бабин сок кој го снижува високиот притисок без никакви нус појави

Овој Бабин сок кој го снижува високиот притисок без никакви нус појави

Ако барате сок чии активни супстанци по природен пат со отпуштање на мускулите во ѕидовите на артериите го снижуваат покачениот крвен притисок, треба да пиете сок од целер. Испробајте ја делотворноста на овој едноставен природен лек. Податоците на Светската здравствена ...

Read More »

Ваков начин на живот доведува до рак!

Ваков начин на живот доведува до рак!

Во истражувањето објавено во списанието Journal of National Cancer Institute, научници тврдат дека луѓето кои поминуваат  неколку часа на ден во седечка положба имаат до 66 проценти поголем ризик од развој на рак отколку оние кои се физички активни.  Во истражувањето ...

Read More »

За проширени вени и хемороиди – БАБИН лек од костен

За проширени вени и хемороиди – БАБИН лек од костен

За мелем од костен потребни ви се 12-15 зрели плодови див костен (свежо набрани) и 2,5 дл коњак. Костенот ситно изрендете го заедно со кората, ставете го во тегла и прелијте го со коњак. Оставете го да отстои 6-8 недели. ...

Read More »

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот (Фото, видео)

Медицинско чудо: Си го искашлала туморот (Фото, видео)

Британката Клер Озборн се запиша во историјата на медицинските чуда, сосема неверојатно – буквално го искашлала туморот со големина на 2 см, лекарите потврдиле дека е излечена. Ја однела искашланата грутка в болница, всушност тогаш и дознала дека боледувала од ...

Read More »

Лек за артритис – растворот на Валтер Ласт

Лек за артритис – растворот на Валтер Ласт

Угледниот биохемичар, токсиколог, истражувач и автор на неколку книги за лечење со природни средства, Валтер Ласт е голем поборник на лечењето со боракс. Како и бројни други авторитети, Валтер Ласт упорно истакнува дека бораксот е всушност двојно помалку токсичен од ...

Read More »
Scroll To Top