Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2014 / June

Monthly Archives: June 2014

Жените кои раѓаат подоцнa – живеат подолго

Жените кои раѓаат подоцнa – живеат подолго

Кај жените кои раѓаат подоцна во текот на животот е забележано забавување на процесот на стареење и живеат подолго, велат научниците. Студиите покажуваат дека жените кои родиле дете по 33-та година имаат два пати поголеми шанси да го прослават својот ...

Read More »

Ви паѓа косата – домашен лек кој ќе ви помогне

Ви паѓа косата – домашен лек кој ќе ви помогне

15 лажици ситно исецкан лист од коприва 3 лажици сув цвет од камилица 300 мл. вински оцет Во 1-2 л веќе зовриена вода ставете ги сувите листови од коприва. Веднаш потоа тргнете го садот од оганот и покријте го. Нека ...

Read More »

За камења во жолчка, меморија, нервоза, првут – посадете си Рузмарин

За камења во жолчка, меморија, нервоза, првут – посадете си Рузмарин

Рузмаринот е добро позната медитеранска билка. Одсекогаш била ценета поради тоа што ја зголемува концентрацијата и ја подобрува мозочната активност. Во кинеската народна медицина, рузмаринот со илјадници години се користи како тоник за мозокот. Велат дека старогрчките студенти, пред испит, ...

Read More »

Тивок убиец: Сигурни ли сте дека ја немате оваа полова болест – ја има секој 100 човек на земјата

Тивок убиец: Сигурни ли сте дека ја немате оваа полова болест – ја има секој 100 човек на земјата

Кламидијата е наречена  тивок убиец. По бројните истражувања е проценето дека секој стотти човек на земјава во телото ја има оваа бактерија а на другите ја пренесува по сексуален пат. Се проценува дека од кламидија боледуваат 1,8 милиони луѓе во ...

Read More »

Притаени симптоми за ракот на дојка

Притаени симптоми за ракот на дојка

Ракот на дојка е еден од најчестите облици на рак, а се јавува и кај некои мажи. Со години ризикот од појавата на оваа болест се зголемува, но раната детекција може да ви го спаси животот. На што треба да ...

Read More »

Видео: Оваа девојка го победи ракот- Еве за колку време и порасна коса

Видео: Оваа девојка го победи ракот- Еве за колку време и порасна коса

Лаура Прајс е убава млада и амбициозна девојка, на која животот пред две години и приреди непријатно изненадување. На неа и е дијагностициран рак на дојка! Сепак, како голем борец таа ги преживеала сите болни третмани и сега може да ...

Read More »

Од погледот на овој човек може да се забремени (Видео)

Од погледот на овој човек може да се забремени (Видео)

Хрватот што „лекува со поглед“ гарантира дека по неговата куса сеанса, во која тој од издигнат постамент со поглед ја опфаќа масата, на сите присутни ќе им поминат здравствените проблеми. Девојка си ги нашла вистинските родители, маж се опоравил по ...

Read More »

Жените не смеат да пијат од пластични шишиња кои стоеле во автомобил!

Жените не смеат да пијат од пластични шишиња кои стоеле во автомобил!

Во емисијата на водителката Елен Деџенерис гостин била Шерил Кроу која изјавила дека лекарите докажале како ракот на дојката го добила благодарение на пластичните шишиња вода. Всушност, жените кои често пиеле вода од пластични шишиња  имале повеќе проблеми отколку оние ...

Read More »

Пчелин отров – убод што дава здравје – еве што се лечи

Пчелин отров – убод што дава здравје – еве што се лечи

Пчелиниот отров, апитоксинот, е моќен лек за многу болести и неспоредливо поефикасен од стандардните синтетички лекови. Според истражувањата на угледни стручњаци, откриени се повеќе од 30 позитивни дејствувања на апитоксинот врз човековиот организам. Лекувањето со пчелин отров познато е од ...

Read More »

Домашен лек против Кандида

Домашен лек против Кандида

Кандидата е габичка која може да предизвика сериозни здравствени нарушувања во организмот. Се јавува често, но знае да биде тешка за искоренување. Овој лек, кој можете сами едноставно да го подготвите дома, е мошне ефикасен во борбата против кандидијаза. Потребни ...

Read More »
Scroll To Top