Free songs
Home / 2014 / March (page 2)

Monthly Archives: March 2014

Домашен лек против изгореници

Домашен лек против изгореници

Едно од најдобрите средства за прва помош при изгореници е оцетот.  Истурете  малку оцет веднаш после повредата и колку побрзо го сторите тоа, толку подобар ќе биде ефектот. После тоа покријте ја раната со газа натопена во оцет. Друго средство ...

Read More »

Судот му дозволи на Марин да се лекува со марихуана

Судот му дозволи на Марин да се лекува со марихуана

Марихуаната е лековито растение, тоа е факт. Мојот случај не е единствен, но државата не е подготвена да создаде правни механизми за сите на кои им треба, вели Марин Kалчев (32), кој стана првиот Бугарин кому судот му дозволи да ...

Read More »

Со три праски на ден против ракот на дојка

Со три праски на ден против ракот на дојка

Консумацијата на три праски во текот на денот може да помогне во борбата против рак ан дојка, тврди најновото истражување. Праските го запираат ширењето на ракот на дојката, утврдиле американските научници, кои ја тестирале својата теорија врз глувци, особено поради ...

Read More »

Три природни рецепти против првут

Три природни рецепти против првут

Раствор од сок од лимон Со две лажици сок од лимон измасирајте го скалпот и оставете малку да постои. Потоа исплакнете ја косата со мешавина од вода и сок од лимон – во два децилитри вода додајте лажица лимонов сок ...

Read More »

Ова апче мора да го имате дома – еве за што се ќе ве спаси од мака

Ова апче мора да го имате дома – еве за што се ќе ве спаси од мака

Медицинскиот јаглен апсорбира речиси се што сте примиле во желудникот или цревата. Неселективно за себе врзува голем број органски и неоргански отрови, дури над 60% од присутните токсини, микроорганизми и лекови. Истовремено сам себе не се ресорбра и не оди ...

Read More »

Старечки флеки: Отстранување и первенција

Старечки флеки: Отстранување и первенција

Староста обично оди рака под рака со голем број здравствени проблеми, но и некои козметички, меѓу кои се и старечките дамки. Тие се појавуваат обично по 40-годишната возраст, најчесто на лицето и рацете, поретко на вратот, рамената и други места ...

Read More »

Главоболка – отстранете ја со помош на точката “хоку” (Видео)

Главоболка – отстранете ја со помош на точката “хоку” (Видео)

Кинезите веруваат дека секоја болест или болка е резултат од нарушен тек на енергијата во телото. Хоку точката се наоѓа на раката и кинезите веруваат дека притисокот врз таа точка влијае врз потокот на енергија. Според нив, таа точка помага ...

Read More »

Вода со лимон барем еднаш дневно

Вода со лимон барем еднаш дневно

Нутриционистката Мишел Чевели истакнува дека лимонот ја подобрува спосбноста на телото да апсорбира железо, кое е здраво за имунолошкиот систем. Таа додава и дека лимонот е одличен за борба против стареење на кожата.Лимонот содржи пектин, благодарејќи на кој подолго време не чувствуваме ...

Read More »

Ужас: Откриен предизвикувачот на рак кој го употребуваме секој ден

Ужас: Откриен предизвикувачот на рак кој го употребуваме секој ден

Во последно време сите зборуват за штетноста на парабенот и долготрајната изложеност на него. Зошто е штетен и зошто се поголем број луѓе го избегнуваат, ви откриваме во продолжение. Кога зборуваме за парабенот и неговата употреба, тој спаѓа во категорија ...

Read More »

Хрватски научник: За 4 години ќе го лекуваме ракот на белите дробови

Хрватски научник: За 4 години ќе го лекуваме ракот на белите дробови

Меѓународниот тим на научници од Универзитетот во Торонто, под водство на хрватскиот молекуларен биолог Игор Штагљар, откри нов биомаркер за карцином на белите дробови. Станува збор за паметен лек кој селективно ги уништува станиците на туморот, а здравите ги остава ...

Read More »
Scroll To Top