Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2013 / October

Monthly Archives: October 2013

Како да ја смирите хроничната кашлица?

Како да ја смирите хроничната кашлица?

Голем број на истражувачи го потврдиле дејството на овој лек, откриен неодамна, па во спроведеното истражување се покажал за 80% поделотворен за разлика од сите антибиотици, аналгетици и сирупи против кашлица. Домашниот лек содржи само мед и кафе. Во 20 ...

Read More »

Пиела чај премногу мислејќи здраво е – почнале да и се кршат коските

Пиела чај премногу мислејќи здраво е – почнале да и се кршат коските

Болката во долниот дел на грбот, раката и ногата кај 47 годишна жена, според медицинскиот тим на Хенри Форд, од здраствениот дом во Детроит, била поврзана со нејзината дневна конзумација на супер силен чај (ставала премногу кесички во една чаша, ...

Read More »

Чај против алегрија на прашина

Чај против алегрија на прашина

5 рамни супени лажици- Црвен кантарион 4 супени лажици- Кантарион 3 супени лажици- Млечка (корен) 2 супени лажици- Коњски опаш 1 супена лажица- Пченкарна свила 4 супени лажици- Шипинки иситнети плодови   Шипинките и коренот од млечка да се смелат ...

Read More »

Славната маска со аспирин – рецепт

Славната маска со аспирин – рецепт

Маската со аспирин е долгогодишен пријател на обожавателките на домашните козметички процедури. Таа е погодна за сите типови на кожа, но поволно влијание има врз мрсна и проблематична кожа… Ја прочистува кожата, го избиструва тенот и придава бебешка мекост на ...

Read More »

Таблета од 1958 нов адут за лечење од рак

Таблета од 1958 нов адут за лечење од рак

Научниците мислат дека лекот “метформин” кој на крајот од педесеттите години на минатиот век се користел за намалување на нивото на шеќер во крвта може да биде клучен за лечење на тешки болести, како што се рак на дојка, дебело ...

Read More »

Изненадувачки голема лековита моќ на карфиолот

Изненадувачки голема лековита моќ на карфиолот

Заради своите енергетски, хранливи и лековити вредности, карфиолот делува многу позитивно против болестите кои се јавуваат и настануваат како резултата на современиот начин на живот. Карфиолот е зеленчук кој потекнува од Мала Азија и Медитеранот. Веќе неколку илјади години во ...

Read More »

За што е добро цвеклото

За што е добро цвеклото

Веќе со декади се знае дека цвеклото е храна која го заштитува црниот дроб,  но цвеклото досега небило гледано како “супер-храна”. Едно ново истражување ни покажува зошто на цвеклото треба да се гледа како екстремно здрав продукт. Поголем број на ...

Read More »

Јога-масажи кои моментално ги отстрануваат болките

Јога-масажи кои моментално ги отстрануваат болките

Со помош на древните азиски техники, познати како јога за прсти, можете да ја ублажите главоболката, болката во грбот и уморот. Доколку на вашето работно место постојано седите, тогаш вие веројатно припаѓате во онаа група луѓе која често чувствува остра ...

Read More »

Јаболков оцет добар за 101 болест – простата, бешика, инфекции на кожа, стерилитет, чиреви..

Јаболков оцет добар за 101 болест – простата, бешика, инфекции на кожа, стерилитет, чиреви..

Постарите го знаат како најголем непријател на дебелината, но јаболковиот оцет всушност има и антибактериско дејство, ги убива бактериите, габичките и другите микроорганизми, а помага и во борба против вирусите. Се користи кај настинки, грип, воспаление на грлото, синуси, инфекции ...

Read More »
Scroll To Top