Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2013 / September (page 8)

Monthly Archives: September 2013

Природни лекови кои се користат низ светот

Природни лекови кои се користат низ светот

Секое место на Земјата има некое свое верување и традиции кои се уникатни само за тоа место. Еве ја листата на 15 природни лекови кои се користат низ целиот свет и кои ја намалуваат болката, го зајакнува имунитетот и го ...

Read More »

Кој е лекот за киселини во желудник?

Кој е лекот за киселини во желудник?

Киселините се едни од честите непријатели на желудникот. Постојат голем број лекарства кои докторот ќе ви ги препише со цел да се заштитите од киселините, но сепак постои еден единствен природен лек за нив. Киселините знаат да го разјадуваат желудникот ...

Read More »

Чај за лечење Хепатитис ( жолтица ) кај деца

Чај за лечење Хепатитис ( жолтица ) кај деца

За да се одреди кој тип на вирус ја предизвикува болеста (тоа е многу важно) потребно е серумско испитување (анализа на крв за да се откријат антитела, кои се создаваат во организмот како резултат на инфекции). Покрај тоа можно е ...

Read More »

Глог за болести на срцето и крвните садови

Глог за болести на срцето и крвните садови

Лековитите билки секогаш биле многу ценети поради своите бројни состојки и својства кои помагаат во превенцијата и лекувањето на многу заболувања. Бел глог (Crataegus oxyacantha) Во листот и цветот на глогот има флавонски и антоцијански хетерозиди, сапонозиди, гванин, аденин и ...

Read More »

Спречете ги болките во грбот

Спречете ги болките во грбот

Болките во грбот претставуваат еден од најчестите здравствени проблеми кај луѓето. Овој проблем се јавува кај многумина од нас, барем еднаш во животот. Доколку не ја сватиме оваа болка сериозно, тогаш таа може да потрае и да премине во поголем ...

Read More »

7-те ЧУДА на водата

7-те ЧУДА на водата

Останете витки со вода За оние кои се обидуваат да изгубат тежина, водата му помага на метаболизмот и дава чувство на ситост. Секогаш залак калории можете да го замените со чаша вода, особено половина час пред јадење, водата ќе помогне ...

Read More »

Наскоро на местото на оштетените органи и екстремитети, ќе ни растат нови?!

Наскоро на местото на оштетените органи и екстремитети, ќе ни растат нови?!

Замислете да може наместо ампутирана рака, нога или некој оштетен витален орган како срцето, да ви пораснат целосно нови и здрави. Според мислењето на некои научници овој сон е на дофат, а еден од првите органи кои можат да се ...

Read More »

Важно! Светски познат кардиохирург проговори – со години не лажат што точно предизвикува срцеви болести

Важно! Светски познат кардиохирург проговори – со години не лажат што точно предизвикува срцеви болести

Од 2010 година на блогот тврди дека стравот од маснотиите и холестеролот е голем неоснован мит и заблуда и дека кампањата против холестеролот е најголемата измама на 20 век. Еве што вели д-р Dwight Lundell: Ние лекарите со целото наше ...

Read More »

Аронија – бобинката што спасува живот

Аронија – бобинката што спасува живот

Зрелите плодови на аронијата содржат големо количесто на хранливи и лековити состојки.Богати се со витамини како А, Ц, Б6, Б2, Б9, Е и бетакаротен, а исто така и витамини П. Содржи и минерали како калциум, манган, железо, јод, фосфор,калај и ...

Read More »

Чудотворна лековита домашна ракија со билки

Чудотворна лековита домашна ракија со билки

Лековитиот пијалок помага при настинка, болки во стомакот, аритмија, главоболка и што ли уште не. Лековитата ракија може да ја направи секој сам во домашни услови. Во рецептата се користат повеќе билки или лековити треви при што условот е тие ...

Read More »
Scroll To Top