Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2013 / September (page 11)

Monthly Archives: September 2013

Аспиринот спречува ширење на рак во телото?

Аспиринот спречува ширење на рак во телото?

Секојдневното земање мала доза aспирин може да го спречи ширењето на рак низ телото, а може да биде и потенцијален лек за негово излекување, покажува студијата на група британски научници. Тие тврдат дека за првпат се откриени антиканцерогени​те својства на ...

Read More »

Внимавајте на дивата пиперка – Отровна е

Внимавајте на дивата пиперка – Отровна е

Ова билка е отровна билка, а ја споменуваме за да внимавате на неа и да не ја собирате! Чести се случаите на труење со плодовите и тогаш се јавуваат пречки во дишењето, повраќањето, потење, неизедначен пулс и парализа на срцетро. ...

Read More »

Сирутка – блокира стрес, регенерира црн дроб, топи масти..

Сирутка – блокира стрес, регенерира црн дроб, топи масти..

Зајакнувањето на имунолошкиот систем е нејзин најголем адут. Додека пропратно ја зголемува енергијата, го поткрепува здравјето на зглобовите и мускулите, ги потпомага полезните цревни бактерии, го одржува оптималното метаболичко ниво и помага при топење на мастите. Сурутка помага во регенерација ...

Read More »

Најнови истражувања за рак на дојка

Најнови истражувања за рак на дојка

Кадмиум – токсичнен метал кој може да биде присутен во храната, како школки, коренест зеленчук, изнутрици и житарици – може да го зголеми ризикот од рак на дојка, според едно истражување во март 2012 објавено во списанието Cancer Research. Со ...

Read More »

Трајно лекување на хемороиди со купка од камилица

Трајно лекување на хемороиди со купка од камилица

Хемороидите имаат различна етиологија на настанување, а за нивна превенција е потребно редовно пиење на течности, течна храна и хигиена. Луѓето често бараат решение против хемороиди од алтернативната медицина, па затоа ние денеска ви представуваме неколку решенија на природна база ...

Read More »

Црно семе – „лек за се, освен за смртта“ (Видео)

Црно семе – „лек за се, освен за смртта“ (Видео)

Ова скромно, моќно семе, ја убива „MRSA“, го исцелува затруеното тело од разни хемикалии, ја потикнуваат регенерацијата на бета клетките кои умираат, а малкумина знаат дека постои. Семето на цветното растение, „Nigela Sativa“, познато по нивното лековито својство од памтивек, ...

Read More »

Лек за неплодност, бактерии во желудник, анемија и чир

Лек за неплодност, бактерии во желудник, анемија и чир

Маслиновото масло во комбинација со смокви е чудесна комбинација во аптеката на природата и претставува народен лек одамна познат главно во приморските региони. Искуството покажува дека комбинацијата од смокви и маслиново масло помага во лечење главно на: неплодност, хемороиди,  цревни ...

Read More »

Со смокви во борба против ракот

Со смокви во борба против ракот

Смоквите се многу вкусно и здраво овошје. Целата смоква може да се јаде: од надворешната лушпа, до слаткиот, црвен, меснат средишен дел со ситни семки. За смоквите велат: „Смоквите обновуваат. Ги јакнат младите, а старите ги одржуваат здрави и им ...

Read More »

Лимон лекува изгореници од сонце

Лимон лекува изгореници од сонце

Сакам да додадам еден мој испробан рецепт. Кога бев на одмор ми изгоре грбот од сонце. Немав ништо друго па се намачкав со лимон и верувале или не утредента немав никакви болки. Затегнатата кожа на грбот ми помина, а изгорениот ...

Read More »

Докторите му дале 3 месеци живот – а тој го излечи ракот на желудник со пченична трева

Докторите му дале 3 месеци живот – а тој го излечи ракот на желудник со пченична трева

Кога докторите му рекле на 74-годишниот Дени МекДоналд од Ирска дека има рак на желудникот, толку силен што најверојатно ќе го убие во рок од три месеци, тој одлучил да ги игнорира нивните совети за да одбегне третман со токсична ...

Read More »
Scroll To Top