Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2013 / September

Monthly Archives: September 2013

РЕВОЛУЦИОНЕРНО: Откриен нов лек против ракот на кожата

РЕВОЛУЦИОНЕРНО: Откриен нов лек против ракот на кожата

Новиот лек, кој се смета за спектакуларно откритие, покажал одлични резултати дури и кај пациенти што имаат рак на кожата во напредна фаза Научниците веруваат дека овој нов лек, кој успешно се бори против клетките на ракот на кожата, ќе ...

Read More »

Растение „Стевиа“ – слатка, без калории, ја намалува зависноста од цигари и алкохол, за дијабетичари

Растение „Стевиа“ – слатка, без калории, ја намалува зависноста од цигари и алкохол, за дијабетичари

За растението Stevia, со потекло од Јужна Америка, во кратко време слушнале многу потрошувачи. Особено се зборува за нејзината лековитост и позитивното влијание врз многу симптоми како што се замор и запек, висок крвен притисок, прекумерната тежина, гихт и болки ...

Read More »

Откриено кинеско растение кое за 40 дена го убива ракот

Откриено кинеско растение кое за 40 дена го убива ракот

Научниците открија дека не многу познато растение, со навистина бизарно име е неверојатен убиец на ракот. Растението било тестирано на глувците кои имале рак на панкреасот. За само 40 дена немало веќе никакви траги од ракот во овие животни.

Read More »

Ајде што е здрава Аронијата ако ја садите носи и добра заработка

Ајде што е здрава Аронијата ако ја садите носи и добра заработка

Аронија или сибирска боровинка – овошје што е многу здраво но прави и добар профит. Цена за килограм е до 15 евра, а литар сок и двојно. Лесно се одгледува – многу е отпорна, не бара многу грижа. Садници чини ...

Read More »

Еве кои печурки се најкорисни и лековити

Еве кои печурки се најкорисни и лековити

Употребувањето на печурките во исхраната е познато уште од многу одамна. Познати по своите карактеристични лековити својства, нивното место во исхраната зазема сѐ поголемо и поголемо место. Луѓето кои на своето здравје посветуваат многу големо внимание, печурките многу често ги ...

Read More »

Хокси-терапијата лекува и внатрешен и надворешен рак? Видео/Фото

Хокси-терапијата лекува и внатрешен и надворешен рак? Видео/Фото

Хокси-терапијата е алтернативен медицински третман, промовиран како лек за рак. Третманот се состои од горечки билни пасти за надворешни видови рак и билни мешавини за “внатрешните” видови рак, во комбинација со лаксативи, млазови вода, витамински додатоци и промени во исхраната, ...

Read More »

Лек за Бронхитис.

Лек за Бронхитис.

Турмерикот се препорачува најмногу за Бронхитисот. Измешајте мала лажица турмерик и една четвртина лажица ќим [семки]. Подгответе ги како чај, а потоа оставете да се олади. Пијте го помешано со мед. Препорачливо е за новороденчиња заболени од бронхитис и за ...

Read More »

Маст за бришење на лузни

Маст за бришење на лузни

4 мали лажички лимунов сок 3 лажички јогурт 4 лажички мед 1 белка од јајце сето се меша. Се нанесува на лузната и се остава 15 минути по шѕо се измива. Се става еднаш неделно по 15 минути. За неколку ...

Read More »

Како да си насадите лимон дома од семките на ова овошје

Како да си насадите лимон дома од семките на ова овошје

Дрвото на лимонот мирисa и ја полни куќата речиси исто како неговите плодови. Велат лесно е оваа грмушка да ја израснете и во вашиот дом – одлична е за во кујна или купатило. Еве ги инструкциите како да засадите: семките ...

Read More »

Домашен сируп за исфрлање слуз од белите дробови

Домашен сируп за исфрлање слуз од белите дробови

Овој рецепт до НМД.мк го испрати редовна читателка г-ѓа Татјана Митрова. Сирупот се подготвува во домашни услови и особено е погоден за помали деца кај кои исфрлањето на слузот е отежнато.   ПОТРЕБНО: 1 лажица жалфија 1 лажица ленено семе ...

Read More »
Scroll To Top